Перерахунки за тепло в Броварах будуть проведені по закінченні опалювального сезону

Як повідомляє видання Громадський ревізор, що на засіданні виконавчого комітету Броварської міської ради 11 лютого розглядали Рішення «Про зміну розміру нарахувань за послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води». Виступаючи з доповіддю по даному проекту рішення, директор комунального підприємства «Броваритепловодоенергія», Оксана Краснощок дала досить вичерпну інформацію стосовно ситуації з тарифами та фінансовим станом підприємства:

Про коригування тарифів у грудні

«На виконання Постанови № 1082 Кабінету Міністрів України нам було рекомендовано провести зменшення нарахування плати за опалення та підігрів води, починаючи з грудня 2019 року. Дана постанова трактує, що оскільки в державі зменшилась ціна на газ, який є вагомою складовою тарифів на централізоване теплопостачання і вбачається, що ми повинні зменшити плату за послуги з теплопостачання та гарячої води.
У грудні ми провели такий перерахунок та зменшили на 9,6% плату за опалення на 8,6% плату за підігрів води для населення. Для бюджетних та інших установ таких коригувань не проводили. В результаті, лише цим зменшенням по населенню у грудні, підприємство не дорахувало платежів на суму 4,7 млн.грн. Ми вважаємо, що виконали Постанову, хоч вона й носила рекомендаційний характер».

Найнижчий тариф у  області

«На сьогоднішній день тариф у Броварах найнижчий з усіх підприємств Київської області. Для порівняння вартість 1 Гкал: Бровари 1479,01грн., Біла Церка – 1550,83грн., Ірпінь – 1668,32грн., Бориспіль – 1762,76грн. Хочу звернути увагу, якщо б на сьогоднішній день ми мали повноцінний тариф по підприємству – 1740,64грн/ Гкал, то він все одно був би менший ніж у Борисполі, де тариф 1762,76грн/Гкал діє вже два роки».

pererahunok 1

Про новий тариф для населення

«Зараз ми очікуємо на затвердження нового тарифу для населення від Національної комісії. 18-25 лютого комісія прийматиме тариф на послугу з теплопостачання, який становитиме 1640,64 грн. Коли ми отримаємо цей тариф, тоді будемо думати про його застосування. Починаючи з 17-го січня цей тариф вже застосовується для підприємств та бюджетних установ».

Збитковість підприємства

«Зважаючи на те, що тарифи для підприємства збиткові до цього часу, зважаючи, що лише за попередній рік ми маємо збитки по теплу близько 47млн.грн., вважаємо правильним, що починаючи з січня ми будемо розглядати можливість коригування плати по закінченні опалювального сезону. Тобто, за січень, лютий, березень, квітень ми коригуватимемо платежі по закінченні опалювального сезону. Якщо ми не донараховуємо свої платежі, ми не доотримуємо номінації на газ».

Перерахунки після опалювального сезону

«За грудень нас зобов’язали виконати перерахунки – ми їх виконали. Починаючи з січня, ми не будемо коригувати платежі аж до кінця опалювального сезону, про що і ведеться у нашому проекті рішенні. У квітні, ми зробимо необхідні перерахунки за всі чотири місяці, якщо фінансова ситуація підприємства буде дозволяти».Після виступу Оксани Володимирівни, виконавчий комітет підтримав проект Рішення КП «Броваритепловодоенергія», та надав дозвіл по закінченню опалювального сезону переглянути розмір нарахувань плати за період з січня 2020 року по квітень 2020 року.

Поділитися:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *