У Києві пройшов з’їзд осередків ГО «Стоп корупції» з нагоди виборів 2020

26 червня у столиці відбувся з‘їзд осередків ГО «Стоп корупції» з нагоди місцевих виборів-2020. Основна мета – проведення робочих тренінгів, присвячених підготовці регіональних активістів у рамках громадської ініціативи «Стоп політичній корупції» – для здійснення моніторингу та висвітлення порушень виборчого законодавства на місцях. Під час урочистої частини експерти та політологи виступили з промовами щодо питань місцевих виборів. 

Участь у заході взяли представники понад 40 міст України: Коростень, Бровари, Вишгород, Ірпінь, Біла Церква, Житомир, Олевськ, Бердичів, Генічеськ, Рівне, Святогірськ, Ізюм, Монастирище, Львів, Суми, Лебедин, Краснопілля, Світловодськ, Кропивницький, Кременчук, П‘ятихатки, Славутич, Харків, Маріуполь, Херсон, Золотоноша, Каховка, Ужгород, Бориспіль, Ніжин, Марганець, Вінниця, Кам‘янець-Подільський, Запоріжжя, Дніпро, Черкаси та Славське. Крім того, приєднались активісти з різних районів Києва. Зокрема з Оболонського, Святошинського, Печерського, Солом‘янського, Голосіївського та Дарницького.

«Для чого ми тут сьогодні зібрались? Дух єднання, єдиної родини – дуже важливо відчувати одне одного. Ми врахували всі обмеження у звязку з карантином. Ситуація в Україні – досі турбулентна, і ніхто не може сказати, що буде завтра. Дуже важливо відчувати єдність та щоб наша взаємодія була ефективна. Сьогодні ми говоримо про місцеві вибори – це найближчий виклик, який на нас чекає.

Це будуть вибори, в яких частина з осередків братиме участь. Можливо, хтось бачить себе депутатом селищної чи міської ради, наприклад – ті люди, які тривалий час боролись та завоювали авторитет та стали лідерами громадської думки. Не можна все життя стояти біля вікон чиновників та стукати до них у двері. Ми пройшли певний рубіж та дійшли висновку, що не будемо заперечувати, якщо хтось висуне свої кандидатури до місцевих рад. З урахуванням принципів та духу нашої організації, ми готові підтримати», — зазначив під час урочистого відкриття координатор ГО «Стоп корупції» Роман Бочкала.

Roman Bochkala Stop polit cor
Роман Бочкала Фото: СтопКор

Сьогодні організація налічує 69 осередків в усій країні, а за її новинами онлайн слідкують мільйони українців. Про це повідомив голова правління Ігор Бондарчук.

Він зауважив, що кожен із осередків спеціалізується на певному напрямку, але ключовим питанням є комунікація підрозділів – журналістів, юристів, аналітиків, які щодня обробляють тонни інформації. Тому надважливою є робота інформаційного відділу, який дає можливість всій громаді у режимі «24 на 7» слідкувати за тим, чим займається організація.

«Наш локомотив рухається справно та лише набирає швидкість. П’ять років тому організація вийшла на арену суспільної боротьби з корупцією. Тепер наш сайт має вже близько мільйона відвідувачів на місяць, а наша сторінка у Фейсбуці – понад 160 тисяч підписників», – наголосив Бондарчук.

Igor Bondarchuk
Ігор Бондарчук Фото: СтопКор

Як розповів ініціатор і співзасновник антикорупційної організації Богдан Хмельницький, “Стоп корупції” зародилась 5 років тому.

«5 років тому почав зароджуватись наш рух. Тоді я сам як юрист, на жаль, зіштовхнувся з проблемою корупції в правоохоронних органах. І тоді прийшло розуміння, що з цим потрібно боротись. Тоді з’явилась організація “Стоп корупції”. Тепер ми розгалужені у країні – у нас вже 69 осередків і скоро буде 100. Пропоную спільно тренуватись та набиратись знань у боротьбі з корупцією», — зазначив координатор ГО «Стоп корупції» Богдан Хмельницький під час всеукраїнського з’їзду організації.

Bohdan Hmelnitskiy Stop koruptsii
Богдан Хмельницький Фото: СтопКор

На думку бізнесвумен, президентки групи компаній та меценатки Людмили Русаліної, корупцію у владі та правоохоронних органах можна здолати, лише об’єднавшись та постійно висвітлюючи в медіа факти зловживань.

«На сьогодні корупція просто з’їдає нашу країну та вбиває нас. Я вдячна, що ми вирішили не сидіти і не мовчати, а боротись із цим ганебним явищем в Україні. Поки люди не будуть боротись із корупцією відкрито – ми не зможемо стати сучасною європейською країною. Мрія про 100 осередків по всій Україні – тепер вже не мрія, це майже реальність. Регіональні активісти – це люди, які не мовчать, які виступають та відстоюють права громадян. Це люди, які творять історію», – зауважила пані Русаліна.

Lyudmila Rusalina
Людмила Русаліна Фото: СтопКор

Крім того, в рамках заходу розповіли й про політичну партію нового покоління. Представила політичну силу «Національна платформа» її ініціаторка, політтехнолог Катерина Одарченко.

«Ми упродовж пів року збирали підписи за створення політичної партії «Національна платформа». Ми сповідуємо економічний протекціонізм, тобто, захист внутрішнього виробника.

Ми маємо план розвитку села, виступаємо за страхову медицину, декількарівневу пенсійну реформу – за абсолютно конкретні речі. Спочатку ми створили громадський рух, проводили стратегічні сесії. Після чого прийняли рішення, що вже варто переходити у політичний формат, у політичну боротьбу.

Bochkala Odarchenko
Бочкала та Одарченко Фото: СтопКор

Ми зібрали більш як 14 тисяч підписів. Це було зроблено публічно. Проте вже третій місяць нам приходять відписки з Мін’юсту: то нібито статут не відповідає Конституції України, то карантин і у нас не можуть документи прийняти. Тобто, це все рухається, але з величезною боротьбою. Щодо нас буде відповідь 14 числа. Ми сповідуємо розвиток села, виступаємо за страхову медицину – за цю проблематику треба боротись. Усе наше життя – боротьба, я вдячна “Стоп корупції” за спільну активність», — зазначила під час виступу Катерина Одарченко.

Своєю чергою, член осередку “Стоп корупції” з Марганця Роман Лук’яненко теж заявив про намір рухатись вперед у політичному векторі.

“Думаю, варто наголосити на наших амбіційних планах. Цього року ми вирішили брати участь у місцевих виборах, щоб побороти корупцію у нашому регіоні. Оскільки, на жаль, склалась така ситуація, що коли ми кажемо про порушення посадовцям, вони реагують лише на короткий час. Тому ми готові вийти та поборотись. Я щиро вдячний усім”, – зазначив він.

Roman Lukianenko Stop coruptsii
Роман Лук’яненко Фото: СтопКор

Як сказав Андрій Турка, Львівський осередок підтримуватиме усіх своїх колег, які вирішать брати участь у виборах-2020.

На думку активіста організації з міста Ізюм Юрія Козлова, лише увійшовши в “живу політичну роботу”, громадський діяч може стати більш знаковим та швидше впливати на процеси в себе в регіоні.

“Так склалось, що в місті Ізюм до влади прийшла команда корупціонерів. Якби не ГО “Стоп корупції”, мене б, можливо, зламали та змусили йти іншим шляхом. Наша команда дуже грамотно еволюціонує. Зверніть увагу, як за останні кілька років ми просунулись у нових напрямках та у розвитку. Лише увійшовши в живу політичну роботу, ми зможемо бути більш знаковими. Мене лякали, грабували та залякували, проте я впорався та йду далі”, – підкреслив Козлов.

Yuriy Kozlov Stop coruptsii
Фото: СтопКор

За словами голови Святогірського відокремленого підрозділу ГО “Стоп корупції” Володимира Рибалкіна, головна сила антикорупціонерів – в їхній єдності.

“Трішки про нас. Ми з маленького, але чарівного містечка Cвятогірськ на Донеччині. Наші представники є членами обласної колегії при військово-цивільній адміністрації, обласної громадської ради, громадської ради при райдержадміністрації Слов’янського району, комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при виконкомі Святогірської міської ради. Для мене особисто організація “Стоп корупції” – це довіра людей, для яких ми працюємо. Я хочу подякувати головному офісу за довіру, осередкам, які об’їжджають всю країну і бачать, що проблема лише одна – корупція, і вона однакова всюди. Лише поборовши спільними зусиллями це ганебне явище, наша держава зможе повноцінно існувати”, – підкреслив він.

Volodimir Ribalkin
Володимир Рибалкін Фото: СтопКор

Ідею єдності активістів підтримав і голова Львівського осередку ГО “Стоп корупції” Андрій Турка.

“Львів першим ворога зустрічає так само, як і Святогірськ на Донеччині. У нас було багато спільних проєктів, які ми зробили разом, тож фактично можна говорити про повноцінне партнерство сходу та заходу”, – підкреслив він.

Турка також нагадав про спільну проблему вирубки лісів, зазначивши, що у Львівській області лісові дороги сягають по 30 метрів в ширину (ліси вирубаються таким чином під поиводом розчищення дороги, — ред.).

Andriy Turka Stop coruptsii
Фото: СтопКор

Крім того, у Києві заявили про старт проєкту з підвищення кваліфікації представників пресслужб. Про це заявив медіаексперт та тренер з успішних комунікацій, професор Інституту журналістики КНУ ім.Тараса Шевченка, науковий консультант ГО “Стоп корупції” Олександр Чекмишев.

“Хочу висловити подяку, що я є тут. Більшу частину свого життя я займаюсь наукою та громадською діяльністю. У червні ми стартуємо з проєктом, який передбачає підвищення кваліфікації представників усіх пресслужб. У нас буде 8 базових регіонів, які матимуть трохи більше роботи”, – зазначив він.

Oleksandr Chekmishev
Олександр Чекмишев Фото: СтопКор

Чекмишев також додав, що сподівається у роботі керуватись власною унікальною моделлю, націленою на результат.

Підтримку ГО “Стоп корупції” та наміри про співпрацю в контексті виборів-2020 виявили представники правоохоронних органів, а також “Укравтодору”, які були присутні на заході.

«Ми діємо у співпраці з іншими організаціями, для налагодження комунікації. Ми намагаємося зменшити відстань у спілкуванні. У кожному регіоні будуть наші представники, які контактуватимуть з представниками громадськості та осередками ГО «Стоп Корупції» зокрема. Якщо десь буде порушення, то ми зуміємо досягти миттєвого реагування на нього – зокрема, це невідкладна реєстрація та прийняття процесуального рішення відповідно до кваліфікації діяння. Від ЗМІ необхідно буде максимально швидке висвітлення того, що відбулось, а також інформування громадськості щодо можливих наслідків для громадян-порушників, щоб суспільство розуміло правові наслідки», – підкреслив представник Департаменту захисту інтересів суспільства і держави НПУ Олександр Бартко.

Фото: СтопКор

«Наші інтереси із ГО «Стоп корупції» спільні, вони збігаються. Цьогоріч плануємо відремонтувати 6 тисяч км доріг. Це вчетверо більше, ніж у 2019 році. «Укравтодор» зайняв позицію максимальної публічності, відкритості. Ми зацікавлені у співпраці, отриманні об’єктивної інформації на місцях», – наголосив представник «Укравтодору» Павло Кушнірюк.

Pavlo Kushniryuk Ukravtodor
Павло Кушнірюк Фото: СтопКор

Як зазначила голова ГО “Патріотичний рух України” Катерина Коба, проєкт “Стоп політичній корупції” вже був успішним під час парламентських перегонів.

«Ми давно працюємо разом із “Стоп корупції” у рамках цього проєкту. Ідея прийшла давно і була успішно реалізована під час парламентських перегонів, співпраця буда плідною.  Саме тому, будемо трудитися разом й надалі», – зазначила вона та привітала організацію із п’ятим Днем народження.

Katerina Koba
Катерина Коба Фото: СтопКор

У рамках заходу також відбувся видовищний флешмоб «Нам 5 років!»

Нагадаємо, за 5 років існування проєкту «Стоп корупції» в Україні відкрили 69 регіональних осередків, що вже працюють у найвіддаленіших куточках країни. Координатори організації запрошують всіх небайдужих активістів вступати до лав армії борців із корупціонерами, яка невпинно росте. 

Fleshmob stopcor
Фото: СтопКор
Fleshmob stopcor

https://stopcor.org/

Поділитися:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *