Нова виборча система себе виправдала – Член ЦВК

На думку Члена Центральної виборчої комісії та співзасновника Громадянської мережі “Опора” Андрія Гевка, нова виборча система себе виправдала. Про це Гевко сказав в інтерв’ю Тижню, оприлюдненому у понеділок, 21 грудня.

“Я думаю, що виправдала (нова виборча система – ред.). Хоча, моє суб’єктивне враження, застосовувати  виборчу систему з відкритими списками на рівні  «малих» територіальних громад з кількістю виборців десять тисяч і більше, це не зовсім правильно. Я би починав з громад з кількістю виборців 75 тисяч. Побачимо як це буде працювати, наскільки це політизує чи не політизує роботу місцевого самоврядування”, – зазначив Член ЦВК.

Також Андрій Гевко додав, що гендерні квоти, “це  позитивна історія”.

“Кількість жінок, які активно беруть участь у виборах зросла. Хоча тут також потрібен більше ретельніший аналіз. Поширення набуло явище, коли партії, збільшили своє представництво завдяки дотриманню гендерних квот. Безумовно, це ті кроки, які повинна здійснювати держава для подолання гендерної дискримінації – так звана «позитивна дискримінація». І тут політичним партіям треба працювати”, – сказав співзасновник “Опори”.

Гевко переконаний, що гендерні квоти – це питання культури в партійному будівництві, оскільки вони мусять залучати представників різних статей “не для галочки, а справді заохочувати до роботи в партіях і давати можливість, зокрема, жінкам на рівних боротися і представляти свою місцеву громаду”.

Водночас Член ЦВК заявив, що зміни до виборчої системи однозначно треба вносити.

“Уже до нас звернувся комітет ВР про те, щоб ми підготували свої пропозиції стосовно адміністрування виборів. Це стосується як дня виборів, так і інших процедурних питань пов’язаних з реєстрацією, встановленням підсумків та результатів. Тобто є питання, які поставали  на цих виборах і нам доводилося ухвалювати  роз’яснення від ЦВК. Але це треба все ж якось закріпити  на рівні законодавства, а саме – виборчого кодексу”, – резюмував Андрій Гевко.

Поділитися:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *