Привіт від 2020: пташиний грип з Європи докотився до Київщини

Хвиля “пташиного грипу”, яка котиться Європою, дійшла і до України, зокрема до Київської області. Захворювання призводить до значних економічних збитків, які пов’язані зі смертністю тварин та знищенням поголів’я птахів в епізоотичному осередку.

Як повідомляє Держспоживслужба, наразі на Київщині зафіксовано вже два випадки мору птиці через пташиний грип.

Так, перший масовий мор індиків і курей зафіксували 23 грудня на відстані 1 км від с. Леонівка, Іванківського району, в напрямку с. Коблиця, Бородянського району – було виявлено трупи 23 індиків та 440 курей. Дослідження тушок показали наявність РНК вірусу пташиного грипу.

Таким чином, зону близько 1 км від с. Леонівка Іванківського району Київської області було визначено епізоотичним вогнищем. До зони захисту потрапили населені пункти в радіусі 3 км від епізоотичного осередку: с. Леонівка Іванківського району та с. Коблиця Бородянського району.

До зони нагляду входить територія радіусом 10 км від епізоотичного осередку: с. Блідча, с. Коленці, с. Зимовище, с. Рудня-Тальська, с. Соснівка Іванківського району, а також с. Тальське, с. Мирча, с. Стара Буда, с. Великий Ліс, хутір Михайлівський і с. Красний Ріг Бородянського району.

Другий випадок зафіксували 27 грудня у домогосподарстві смт Бородянка Бородянського району Київської області. При дослідження зразків, взятих у домашньої птиці виявлено РНК вірусу пташиного грипу (тип А субтип Н5). Саме домогосподарство оголошено неблагополучним щодо грипу птиці (епізоотичний осередок).

Крім того, визначені:

  • Буферна зона (зона захисту) – територія радіусом 3 км від епізоотичного осередку, до якої ввійшла територія населеного пункту смт Бородянка Бородянського району;
  • зона спостереження (зона нагляду) – територія радіусом 10 км від епізоотичного осередку, до якої ввійшли населені пункти Бородянського району: с. Качали, с. Шибене, с. Небрат, с. Нове Залісся, с. Берестянка, с. Здвижівка, с. Бабинці, с. Буда-Бабинецька, смт Клавдієво-Тарасове, с. Пороскотень, с. Пилиповичі, с. Нова Гребля, с. Вабля, с. Дружня, с. Галинка, с. Загальці, хутір Михайлівський (Михайленків), дачний масив «Ближні сади», а також птахогосподарства ФГ «Велес Фудс», ТОВ «Нувель», ТОВ «ВТК Ранко».

Наразі, фахівці проводять заходи для локалізації та недопущення розповсюдження захворювання.

Мешканців населених пунктів, що увійшли до зон захисту та нагляду, просять з розумінням віднестись до дій фахівців та сприяти ліквідації спалаху і недопущення поширення грипу птиці на інші території. А при ознаках захворювання чи незвичній поведінці птиці, у випадку масової загибелі необхідно терміново сповістити у відповідну службу у своєму районі або області.

Довідково: грип птиці – це висококонтагіозна вірусна хвороба птахів, для якої характерний гострий перебіг з ураженням органів дихання та травлення, а смертність досягає 80-100 %.

Крім того, наразі лікування пташиного грипу не розроблено! Захворювання призводить до значних економічних збитків, які пов’язані зі смертністю тварин та знищенням поголів’я птахів в епізоотичному осередку.

Крім того, на пташиний грип можуть хворіти люди. Так, одночасна циркуляція людських типів вірусів грипу (H1N1, H3N2, H2N2) і високопатогенних штамів пташиного грипу (H5N1, H7N3) може призвести до утворення пандемічного варіанта вірусу пташиного грипу H5N1, що є небезпечний для людини.

Поділитися:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *