За інформацією Головного організаційного управління апарату Верховної Ради, у 2020 році розглянуто 1028 законопроектів, з них ухвалено 249 законів, 95 — у першому або другому читанні, 90 — враховано та відправлено на доопрацювання (станом на 18 грудня 2020 року). Ще 594 законопроекти було відхилено та знято з розгляду Верховною Радою.

Зокрема, ухвалено Закон «Про Державний бюджет України на 2021 рік», закони щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) та соціальної підтримки застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями, культури, туризму та креативних індустрій, про підвищення ефективності парламентського контролю, про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей та інші. Також розглянуто та ухвалено низку законів з питань фінансів, податкової та митної політики, національної безпеки та оборони, антикорупційної політики, децентралізації, охорони здоров’я, соціального захисту, освіти тощо.

У розрізі суб’єктів законодавчої ініціативи розглянуто 65 законопроектів із числа внесених Президентом України, 158 — Кабінетом Міністрів України, 805 — народними депутатами.

Із 65 законопроектів, внесених Президентом України, прийнято 47 законів, 8 законопроектів прийнято у першому читанні, 6 проектів законів враховано та направлено на доопрацювання, ще 4 проекти відхилено та знято з розгляду.
Верховна Рада дев’ятого скликання розглянула 158 проектів законів, внесених Кабінетом Міністрів, з них — прийнято 36 законів, прийнято в першому читанні — 13, сім проектів законів враховано та направлено на доопрацювання, 102 проекти відхилено та знято з розгляду.

За підсумками розгляду 805 законопроектів, поданих народними депутатами, прийнято 166 законів, прийнято в першому читанні — 74 законопроекти, 77 — враховано та направлено на доопрацювання, 488 проектів відхилено та знято з розгляду.

Торік у парламенті створено п’ять Тимчасових комісій, з них одна — Тимчасова спеціальна комісія з питань захисту прав інвесторів та чотири Тимчасові слідчі комісії з питань розслідування оприлюднених у ЗМІ фактів можливих корупційних дій посадових осіб органів державної влади, які призвели до значних втрат дохідної частини Державного бюджету України; з питань розслідування фактів корупції в органах державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду; з питань розслідування причин виникнення у 2020 році масштабних пожеж у Луганській області та дій/бездіяльності Луганського обласного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій і Луганської обласної державної адміністрації — Луганської обласної військово-цивільної адміністрації щодо вчасного реагування на виникнення та недопущення виникнення подій надзвичайного характеру; з питань розслідування причин збитковості підприємств вугільно-промислового комплексу.

Комітети Верховної Ради у 2020 році провели 735 засідань.    

За повідомленням Інформаційного управління апарату Верховної Ради України.