Скорочення фінансування культурних проектів

Суттєве недофінансування культурних проектів не дозволяє Україні рухатися вперед та формувати національну гордість за нашу державу.

Про це авторській програмі Юлії Литвиненко «Люди великого міста» на телеканалі Kyiv.Live розповіла голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Київради, депутат «Європейської Солідарності» Марина Порошенко.

Вона також зазначила, що за її керівництва Українським культурним фондом були профінансовані понад 700 проектів. А станом на кінець бюджетного 2020 року, на жаль, реалізується два бюджетних проекти.

Це безпосередньо основна програма з підтримки культурних і мистецьких проектів, яка на сьогоднішній день недофінансована майже на 40%. Друга програма – це інституційна підтримка в культурній галузі. І вона недофінансована на 60%. Я дуже сподіваюся, що такий підхід щодо підтримки культури, культурної спадщини буде переглянутий. Кожна країна повинна підтримувати свою культуру. Це те, що нас ідентифікує. Це те, що дає нам підстави пишатися нашою країною, нашими культурними, творчими надбаннями. Без цього нам не можна рухатися вперед, формувати національну гордість за нашу державу“, – переконана Марина Порошенко.

Вона також нагадала, що масштабні культурні ідеї реалізовані завдяки меценатству Фонду Порошенка і компанії Рошен.

Я думаю, що всі українці знають ці проекти. Це і світло-музичний фонтан Рошен, і Черкаський зоопарк, і Театр на Подолі. Цієї осені ми вже презентували новий проект – це нова концертна зала, концерт-хол Рошен, який буде будуватися за  всіма сучасними вимогами – і світовими, і європейськими“, – розповідає Марина Порошенко.

Зазначається, що концерт-хол планують побудувати за п’ять років і у 2025 році відкрити його. Нагадаємо, для реалізації цього проекту буде реконструйовано Палац культури ім. Корольова (вул. Василенко Миколи 15а). Раніше п’ятий президент, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко з дружиною Мариною презентували проект створення концерт-холу.

Поділитися:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *