У ЧЕСНО проаналізували результати місцевих виборів у Київській області: деякі партії серйозно втратили свої позиції

За результатами виборів у Київській області партії “Європейська солідарність” та “Слуга народу” показали майже однаковий результат. Якщо ЄС випереджає «слуг» за кількістю висунутих кандидатів та отриманих мандатів приблизно на 1%, то “слуги народу” мають вищі показники за кількістю обраних голів у містах і селищах. Про це за результатами аналізу місцевих виборів повідомили в Русі ЧЕСНО.

При цьому партія “Свобода”, як зазначають у громадському русі, серйозно втратила свої позиції, а в ЄС у порівнянні з 2015 роком зросла кількість мандатів. Партія “За майбутнє” обійшла “Батьківщину” у малих громадах. Натомість “Самопоміч” практично зникла з політичної мапи Київщини. “Голос” взяв половину мандатів, які “Самопоміч” отримала після Революції Гідності.

 

«Якщо для ЄС ситуація із кількістю мандатів порівняно з 2015 роком майже не змінилася, то позиції “Слуги народу” як партії центральної влади у порівнянні з результатами БПП суттєво міцніші. Партія взяла шість посад мерів міст. ЄС спробувала наздогнати “слуг народу” у січні цього року, коли мерів обирали Бровари і Бориспіль. Але зрівняти рахунок не вдалося, оскільки виграли лише у Броварах», – зазначили в ЧЕСНО.

В громадській організації підкреслили успіх ЄС на останніх виборах, оскільки на виборах 2015 року вони мали лише трьох мерів міст на Київщині. «Слуга народу» в селищних радах отримала шістьох голів. У свою чергу ЄС і “За майбутнє” – три.

 

Зазначається, що у 2020 році партійна система спустилася у малі громади. Це при тому, що ситуація ускладнилася введенням гендерної квоти. 

Так, у Гостомельській ОТГ, яка є селищем, кількість партій була найбільшою з-поміж сіл і селищ на виборах. Тут балотувалося більше партій, ніж у деяких містах. 

 

Як пишуть у ЧЕСНО, партії на місцевих виборах 2020 року обирали різні стратегії ведення кампанії. “Свобода” намагалася висунути кандидатів у кожну раду. І дані свідчать, що списки у багатьох радах налічували мінімально необхідну кількість кандидатів — 16.

“Голос” обрав зовсім іншу тактику. Вони йшли там, де мали сильні команди — покривали меншу кількість рад, і всі ресурси були кинуті точково на ці громади.

Читайте також: Порушення прав виборців і надмірна політизація: «ОПОРА» підбила підсумки скандальних виборів на 87-му окрузі

Нагадаємо, згідно з опитуванням Соціологічної групи “Рейтинг”, проведеним 23-24 березня 2021 року, якби вибори до Верховної Ради відбулися наприкінці березня поточного року, то найбільше голосів отримала б партія “Слуга народу” – 20,8%.

Також 5%-ний бар’єр подолали б парламентські партії “Європейська солідарність” – 15,0%, “Опозиційна платформа – За життя” – 14,8% (на початку місяця 14,3%), “Батьківщина” -12,4% (на початку місяця 12,3%).

Поділитися:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *